Otomobil Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

Otomobil dünyasında geçtiğimiz hafta oldukça tempolu geçti. Biz de bu içeriğimizde geride bıraktığımız haftanın en dikkat çeken, en çok tartışılan ve gündem olan gelişmelerini sizler için bir araya getirdik.


Otomobil dünyasında geçtiğimiz hafta hem ülkemiz hem de dünyada birçok yeni gelişme yaşandı. Biz de bu içeriğimizde geçtiğimiz haftanın en çok okunan, tartışılan ve dikkat çeken gelişmelerini sizler için bir araya getirdik. Gelin hiç vakit kaybetmeden tüm bu gelişmelere daha yakından göz atalım.

Otomobil dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan haberleri:

Apple'dan Sonra Xiaomi'nin de Bir Otomobil Projesine Giriştiği Söyleniyor

Çin merkezli bir haber kaynağı, teknoloji devi Xiaomi'nin otomobil işine giriştiğini açıkladı. İddialara göre Xiaomi, otomobil projesini stratejik bir hamle olarak görüyor ve projenin başında da şirket CEO'su Lei Jun bulunuyor. Apple'dan sonra bir başka teknoloji şirketinin daha bu sektörde çalışmalara başlaması, gelecek on yılın otomotiv sektörü açısından oldukça hareketli geçeceğinin bir göstergesi olabilir.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

TOGG, Yerli Otomobilin Fabrikası İçin Gelinen Son Noktayı Açıkladı


Yerli otomobil projesiyle ilgili çalışmalarını sürdüren "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu" (TOGG), yaptığı yeni paylaşımda fabrikanın geldiği son noktayı açıkladı. Paylaşımda bu zamana kadar yapılan çalışmalarla birlikte boyahane, enerji ve gövde binalarının alt yapı çalışmalarının tamamlandığı açıklandı.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yeni Nesil Dacia Sandero ve Sandero Stepway Türkiye'de Satışa Sunuldu

İngiliz otomobil devi Land Rover, 2024 yılından itibaren 6 adet elektrikli araç çıkarmaya hazırlanıyor. 2030 yılından itibaren yalnızca elektrikli araç üreteceğini duyuran firmanın, tamamen elektrikli araç dönüşümü için 3,5 milyar dolar yatırımı gözden çıkardığı da aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Uzmanlar, Dolar Kurundaki Düşüşün Otomobil Fiyatlarına Neden Yansımadığını Açıkladı

Otomotiv Distribütörleri Derneği Başkanı Ali Bilaloğlu ile Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Başkanı Alper Kanca, dolar düşmesine rağmen otomobil fiyatlarının neden düşmediğini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre dolardaki düşüşün fiyatlara yansıyabilmesi için önce yüksek dolar kurundan alınan stoktaki araçların satılması gerekiyor. Bu nedenle kurdaki düşüş, araç fiyatlarına indirim olarak yansıtılamıyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Terrafugia, Uçan Otomobili İçin ABD’den Resmi Onay Aldı

Dünyanın önde gelen otomotiv şirketi Geely grubuna ait Terrafugia, Transition adı verilen uçan otomobilleri için Amerikan Havacılık Dairesi'nden resmi onay aldı. Alınan izin, aracın yalnızca uçak olarak kullanılmasına izin veriyor ve araba gibi yollara çıkabilmesi için farklı bir izin daha alması gerekiyor. Söz konusu resmi iznin 2022 yılında alınması bekleniyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Volkswagen CEO'sundan Çok Net Açıklama: Apple'ın Otomobilinden Korkmuyorum

Volkswagen CEO'su Herbert Diess, bir Alman gazetesine Apple'ın otomobil projesi ile ilgili konuştu. Otomobil sektörünün tipik teknoloji sektörleri gibi olmadığını belirten Diess, bu otomobilin sektörü bir gecede değiştiremeyeceğini söyledi ve bu konuda herhangi bir endişesinin olmadığını dile getirdi.

1 次瀏覽0 則留言

©2021, WebMaster