Gezi Blogları Listesi: 20+ En İyi Gezi Blogları | Fenomen Bloglar

Gezi Blogları – Seyahat Blogları

Türkiye’nin en iyi gezi blogları hangileri ? Seyahate çıkmadan önce gideceğiniz destinasyon ile ilgili ön araştırma yapma istiyorsunuz ve en doğru ve detaylı bilgiyi bulmak adına seyahat blogları mı arıyorsunuz ?

Kesinlikle doğru adrestesiniz !

Bu yazımda sizlere seyahat konusunda en detaylı ve kapsamlı bilgiyi veren en popüler gezi blogları hangileri listeleyeceğim.

İstatistikler

#En iyi gezi blogları listemde yer alan 20 seyahat blogunun 8 tanesinin hosting hizmeti için Turhost‘u tercih etmiş olması bir tesadüf değil diye düşünüyorum.

Daha önce Türkiye’nin en iyi hosting firmaları başlıklı yazımda yayımladığım verilere dayalı çalışmada da Turhost en iyi performansı gösteren hosting firması olmuştu.

#En iyi seyahat blogları listesinde yer alan 20 gezi blogunun 19’unun bir blog alt yapısı olan wordpress’i tercih etmiş olması da

Daha önce yayımladığım wordpress mi blogger mı ? yazımda dile getirdiğim; ücretsiz blog platformları ile başarılı olmanın, para kazanmanın, en iyiler ile rekabet etmenin çok zor olduğunu kanıtlamış oldu.

#Ayrıca ilgi alanlarınıza sadece kişisel bloglar girmiyor ise, aynı zamanda makyaj bloglarıyemek bloglarıkişisel bloglar ve hatta en iyilerin bir arada bulunduğu en iyi bloglar yazımı inceleyebilirsiniz.

Peki Ya Siz ? Hala Bir Blogunuz Yok Mu ?

#Eğer siz de bir blog açmak istiyorsanız ve bu işlere 0’dan nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız,

blog nasıl kurulur başlıklı yazımı takip ederek, aşağıda listelediğim tüm gezi blogları sahipleri gibi hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan, kolaylıkla siz de Turhost üzerinden blogunuzu açabilirsiniz.

#İnanın bana blog açmak düşündüğünüzden çok çok daha kolay. Bunu ben yapıyorsam, aşağıda listelediğim tüm gezi blogları sahipleri yapabiliyorsa, siz de kolaylıkla yapabilirsiniz !

En İyi Gezi Blogları Listesi

#Yoldaolmak.com: Kemal Kaya’nın 5 yıldır yayımda olan blogu Türkiye’nin bugün itibari ile tartışmasız en iyi gezi blogları arasındadır. Hatta başı çekiyor dememiz yanlış olmaz.

Kendisi abartısız tek kişilik dev kadrodur. Bir gezi blogu tek bir kişi tarafından en kurumsal seyahat sitelerden bile daha iyi noktalara getirilebilir mi ?

Bunu başarmış ender insanlardandır kendisi. Kaliteli içerik üretiminin tam anlamıyla hakkını veren bir gezgin / yazardır. Bunu sadece kendisinin, hakkımda, work with me, iletişim ve kaynaklar sayfalarına bir göz atarak bile anlayabilirsiniz.

Üretim yapan, yaptığı üretimin gerçek anlamda hakkını veren ve işini gerçek anlamda çok iyi yöneten bir insan sizce başarılı olmaz mı ? Alttaki istatistikler başarısının ve neden en iyi gezi blogları arasında yer aldığının somut bir kanıtıdır zaten.

Kemal Kaya

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 300K+ Alexa TR Sıralaması: 2200 Takipçi Sayısı: 400K+ Domain Yaşı: 5 Hosting: Turhost Altyapı: WordPress Tema: NewsMag

#Birhayalinpesinde.com: Sloganı 27 yaş, 58 Ülke, 250 Şehir olan bir gezi blogu daha açılalı 1 yıl olmamasına rağmen gösterdiği inanılmaz büyüme oranıyla muazzam bir gelecek vaat ediyor.

Alttaki rakamlara bakarak ileride en iyi gezi blogları arasında başı çekme potansiyelinin çok yüksek olduğunu söylemek doğru bir analiz olur.

Yurtdışı ekonomik ve ucuz gezi rehberi sloganı ile seyahat adına oldukça geniş bir bilgi arşivi sunan Deniz’in başarı adına ne denli çaba sart ettiği ve neden en iyi seyahat blogları arasında yer aldığı alttaki istatistiklerle kanıtlanmış durumda.

Deniz Pehlivan

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 200K+ Alexa TR Sıralaması: 6600 Takipçi Sayısı: 150K+ Domain Yaşı: 1 Hosting: Turhost Altyapı: WordPress Tema: NewsPaper / MyThemeShop

#Celebialper.com: Türkiye’de gezi blogu denilince şühpesiz ki ilk akla gelen bir diğer isim de Alper Metin’in muazzam bilgiler ve tecrübeler içeren gezi blogu celebialper.com

Yıllardır bu işin içerisinde olan, en iyi gezi blogları arasında yayımda olduğu sürece de her zaman yeri olacak olan bir rehber.

Kendisi içerik üretirken sadece üretmiş olmak için üretmeyi değil, yazınca en kapsamlısı, en kalitesi olsun diye özen gösteren birisi.

En iyi gezi blogları listesinde yer alan ve listenin başını çeken diğer gezi bloglarına göre çok daha düşük sayıda bir takipçi kitlesine sahip olmasına rağmen, aylık aldığı muazzam ziyaretçi sayısı ile diğer bloglardan aşağıda kalmıyor.

Bu da aldığı trafiğin büyük bir kısmının organik olarak google üzerinden geldiği, yani yazdığı içeriklerin ne denli kaliteli olduğunun google tarafından tescil edildiğini gösteriyor. Ki zaten konusuna göre yazdığı bir çok içerik hep ilk sıralarda yer alıyor.

Alper Metin

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 100K+ Alexa TR Sıralaması: 5700 Takipçi Sayısı: 30k+ Domain Yaşı: 5 Hosting: Grid Bilişim Altyapı: WordPress Tema: Vibrant CMS

#Bizevdeyokuz.com: Benim de takip ettiğim ve her bir videosunu hayranlıkla izlediğim bir diğer gezi blogu ise bizevdeyokuz.com

Videolarını izlediğim onca gezi blogu arasında beni bu kadar etkileyen, başına oturduğum zaman saatlerce kalkamadığım, bir video bitince diğerini izlemek için iç güdüsel olarak tıkladığım başka bir video serisi bugüne kadar olmadı.

Sosyal yanları o kadar güçlü ki, aldıkları sosyal trafik rakamları organik trafikleri ile nerede ise kafa kafaya.

Kendilerini bu kadar kaliteli kılan ve en iyi gezi blogları arasında her zaman gösterilmelerini sağlayan en güçlü yanları ise videoları diye düşünüyorum. ( Bizevdeyokuz youtube kanalı )

Böylesine muazzam derecede bir takipçi kitlesine sahip olmalarının gücünü de bu videoları vasıtası ile aldıkları aşikar. Alttaki istatistikler de neden en iyi seyahat blogları arasında yer aldıklarının somut bir kanıtı.

BizEvdeYokuz

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 200K+ Alexa TR Sıralaması: 2700 Takipçi Sayısı: 200k+ Domain Yaşı: 3 Hosting: DigitalOcean Altyapı: WordPress Tema: Valenti

#Kesfetsene.com:  Tam zamanlı ve beyaz yakalı olarak çalışan Taflan ve Barış ikilisi,   hem gezmeye zaman buluyor, hem de tüm seyahat tecrübelerini insanlara aktaracakları bir gezi blogu yazıyorlar. Bir de üstüne bu blogu Tükiye’nin en iyi gezi blogları arasına sokmayı başarıyorlar.

Ortada ciddi bir ekmek, özveri ve sevgi olduğu kesin. Tabii bir işin böylesine özverili yapılması sonucunda ortaya muazzam derecede kaliteli içeriklerin çıkması da normal.

En iyi gezi blogları listesinde yer alan ve listenin başını çeken diğer gezi bloglarına göre çok daha az sayıda bir takipçi kitlesine sahip olmalarına rağmen, aylık aldığı muazzam ziyaretçi sayıları ile diğer bloglardan aşağıda kalmıyorlar.

Bu da aldıkları trafiğin büyük bir kısmının organik olarak google üzerinden geldiği, yani yazılan içeriklerin ne denli kaliteli olduğunun google tarafından tescil edildiğini gösteriyor.

Kesfetsene

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 150K+ Alexa TR Sıralaması: 5200 Takipçi Sayısı: 40k+ Domain Yaşı: 3 Hosting: Sağlayıcı Altyapı: WordPress Tema: Özel Tasarım

#Gezipgordum.com: Türkiye’nin en iyi gezi blogları arasında sarsılmaz bir yer olan diğer bir blog ise, yine tek kişilik dev kadro birinin, Sami Altınay’ın elinden çıkan gezipgordum.com

Özelikle avrupa ülkeleri için oldukça kaliteli gezi rehberleri barındıran gezipgordum.com’da tamamı ile kaliteli içerik ön plana çıkartılmış durumda.

Blogun google üzerinden aldığı muazzam organik trafik rakamları da zaten ne denli kaliteli bir üretim yapıldığının somut bir göstergesi.

Sami Altunay

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 150K+ Alexa TR Sıralaması: 3700 Takipçi Sayısı: 30k+ Domain Yaşı: 5 Hosting: Natro Altyapı: WordPress Tema: NewsMag

#Gurkangenc.com: Henüz Gürkan Genç’i tanımıyorsanız, iddaa ediyorum blogunu ziyaret ettiğinizde kendinizi okumaktan, şaşırmaktan, nasıl yani demekten alı koyamayacaksınız.

Kendisi gerçek anlamda çelik kadar sağlam bir irade gerektiren bisiklet ile dünyayı gezme düşüncesini 2012’de eyleme dökmüş ve şu an hala yollarda.

Böylesine zorlu bir yolculukla uğraşırken, bir de üzerine yaşadığı tüm tecrübelerini aktardığı gezi bloguna da zaman bulması, üstüne üstlük muazzam derecede kaliteli içerikler yayımlaması,

Hitap ettiği niş açısından blogunu eşi benzeri olmayan bir Türkçe kaynak haline getiriyor. Bu da tabii ki blogunu Türkiye’nin en iyi gezi bloglarından birisi yapıyor. Kendisine bu yolculuğunda yardımcı olmak isterseniz destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gürkan Genç

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 20K+ Alexa TR Sıralaması: 27000 Takipçi Sayısı: 120k+ Domain Yaşı: 8 Hosting: GoDaddy Altyapı: Özel Tema: Özel

#Oitheblog.com: Öykü Doğan ve İdil Atayın ikilisinin, bildiklerini başka insanlara haykırma çabası şeklinde nitelendirdikleri gezi blogları bugün Türkiye’de ciddi bir başarı yakalamış sayılı gezi blogları arasında.

Oitheblog’u en iyi seyahat blogları arasına sokan ise, kesinlikle içeriklerinin kalitesi. Yine listenin başını çeken diğer bloglara göre daha az bir takipçi kitleleri olmasına rağmen, muazzam bir ziyaretçi sayısına sahipler.

Bu da aldıkları trafiğin bir çoğunun organik olarak geldiğini, yani google’ın hak ettiği değeri bu gezi bloguna fazlası ile verdiğini gösteriyor.

Oitheblog

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 80K+ Alexa TR Sıralaması: 4800 Takipçi Sayısı: 30k+ Domain Yaşı: 3 Hosting: GoDaddy Altyapı: WordPress Tema: Imbalance 2

#Gezgintech.com: Bir insanın en büyük rakibi kendisi olabilir mi? Pek tabii ancak yer aldığı sektörde yüzlerce rakibi olmasına rağmen en iyi gezi blogları arasında ilk 2 sıraya birden sahip olabilir mi ?

Bunu başarmış, internetin seyahat / gezi kategorisine Türkiye’de tek başına iki ayrı blogu ile domine etmeyi başarmış bir isim Kemal Kaya.

Hakkında söyleyebileceğim çok fazla şey var ancak başarısı zaten konuşurken bana çok fazla bir laf kalmıyor aslında. Aldığı aylık ziyaretçi sayısı da gezgintech’in başarısının ve neden en iyi gezi blogları arasında yer aldığının bir göstergesi

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 200K+

#Rotasizseyyah.com: Mehmet Genç tek başına seyahat eden ve seyahati boyunca edindiği tüm tecrübeleri blogunda en ince ayrıtısına kadar anlatan çok değerli bir gezgin.

Kendisinin oldukça farklı ve detaycı bir yazı anlayışı var. Yazılarında gösterdiği bu özen ve detaycı anlayış Rotasızseyyah’ı en iyi gezi blogları arasında göstermeye yetiyor da artıyor bile.

Mehmet Genç

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 70K+ Alexa TR Sıralaması: 9000 Takipçi Sayısı: 150k+ Domain Yaşı: 2 Hosting: Markum Altyapı: WordPress Tema: Hueman

#Drummerlizard.com: Güneş Akdoğan yürüyerek binlerce km yol kat etmiş, bir yelkenliye otostop çekip, atlantik okyonusunu geçmiş,  nezaman nereye gideceğini bilmeden seyahat etmeyi seven çok değerli bir başka gezgin.

Tabii böyle değerli bir gezginin yazdığı blogda bir o kadar değerli oluyor ve en iyi gezi blogları listesinde olmazsa olmazlardan oluyor.

Güneş Akdoğan

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 50K+ Alexa TR Sıralaması: 17000 Takipçi Sayısı: 20k+ Domain Yaşı: 13 Hosting: Vargonen Altyapı: WordPress Tema: Sahifa

#Cokokuyancokgezen.com: Sevil Mert geziden keyif almak ve kaliteli zaman geçirmek için öncesinden çok fazla araştırma yapılması gerektiğine inanıyor.

Böyle bir inanç ve anlayışa sahip, yıllardır kendini seyahat etmeye adamış, 50’den fazla ülke gezmiş biri, tecrübelerini oldukça detaylı aktardığı ve her yayımladığı içerikten kalite akan bir blog açtığında ise, bu blogun en iyi seyahat blogları arasında yer alması kaçınılmaz oluyor.

Sevil Mert

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 60K+ Alexa TR Sıralaması: 15000 Takipçi Sayısı: 60k+ Domain Yaşı: 8 Hosting: Turhost Altyapı: WordPress Tema: Newspaper

#Yoldaki.com: Bolca hata yapan, hata yapmayı seven ve yaptığı hataları her zaman olumlu bir bakış açısıyla değerlendirip, ders çıkartan bir gezgin Gökhan Hepşen.

Yoldaki.com’u okumaya başladığınızda kendisi ile barışık, hayat dolu bir yazar göreceksiniz. İşini böylesine bir sevgiyle harmanlayan bir yazarın yazdığı blogun en iyi gezi blogları arasında olmaması mümkün mü ? Kesinlikle değil…

Gökhan Hepşen

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 30K+ Alexa TR Sıralaması: 19000 Takipçi Sayısı: 35k+ Domain Yaşı: 3 Hosting: GoDaddy Altyapı: WordPress Tema: Valenti

#Leventisikli.com: Levent Işıklı gezi blogları kategorisini biraz daha daraltmış, ortaya daha niş bir gezi blogu çıkartmış.

Odaklandığı niş ise genel olarak gezdiği ülkelerdeki gece hayatı. Takipçi kitlesinin çok fazla saıyda olmamasına rağmen, aldığı organik trafikte oldukça başarılı.

Bu da yazdığı içeriklerin ziyaretçi etkileşiminin çok yüksek olduğunun bir göstergesi. Tabii böyle bir gösterge doğrultusunda google bir çok gece hayatı anahtar kelimesinde kendisine ilk sırada yer verirken, benim en iyi gezi blogları listesinde yer vermemem olmazdı.

Levent Işıklı

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 35K+ Alexa TR Sıralaması: 13000 Takipçi Sayısı: 5k+ Domain Yaşı: 5 Hosting: Turhost Altyapı: WordPress Tema: Newspaper

#Gezenanne.com: Embiye Ülgen gezi blogları kategorisini biraz daha daraltmış ve ortaya daha niş bir gezi blogu çıkartmış.

Kendisi ailesi ve çocukları ile birlikte gezmeyi tercih ettiği için, yine ailesi ile gezi planı yapan insanlar için en iyi gezi blogları arasında yer alıyor.

Gezenanne

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 50K+ Alexa TR Sıralaması: 10000 Takipçi Sayısı: 20k+ Domain Yaşı: 4

#Yolgunlukleri.net: Gerçek anlamda seyahat tutkunu olan Emre ile henüz tanışmadıysanız, bir an önce blogunu ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Bugüne kadar gezmek ve seyahat etmek konusunda bu kadar tutkulu birini ben tanımadım. Genellile otostop ile seyhat etmeyi tercih eden Emre’nin, Hindistan’da trene kaçak binme rehberi diye bir yazısı bile var…

Böylesine extreme deneyimlerle dünyayı gezen bir gezginin blog yazması, blogunu en iyi gezi blogları arasına sokmaya yetiyor da artıyor bile.

Emre Durmuş

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 60K+ Alexa TR Sıralaması: 13000 Takipçi Sayısı: 50k+ Domain Yaşı: 1 Hosting: Natro Altyapı: WordPress Tema: NewsMag

#Gezginyogini.com: Burcu Tunca hem bir seyyah hem de yoga aşığı bir eğitmen. Kendisi yeni yerler keşfetme ve yeni felsefeler öğrenme amacıyla Hindistan’a gidip, Yoga, meditasyon ve sürdürülebilir yaşantı adına bir çok bilgi edinmiş ve Yoga’yı hayatının tam merkezine almış birisi.

Seyahat arzusunu ise kendi kelimeleri ile şu şekilde ifade etmiş;  “İçimdeki çingene ruh dur diyene kadar gezmek, görmek,keşfetmek, dans etmek… benim hayalim.”

İçeriklerini okuduğumda hisettiğim kadarı ile sahip olduğu bu ruh hiç bir zaman kendisine seyahat etme konusunda dur demeyecektir. Her zaman gezecek ve tecrübelerini blogunda aktaracaktır. Bu da gezginyogini.com’u her zaman için takip edilesi en iyi gezi blogları arasına sokacaktır.

Burcu Tunca

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 20K+ Alexa TR Sıralaması: 23000 Takipçi Sayısı: 50k+ Domain Yaşı: 1 Hosting: Sadecehosting Altyapı: WordPress Tema: Hueman

#Bilinmeyenrota.com: Tuğçe Makarnacı sabah 8 akşam 6 mesaisinden sıkılıp, istifa eden ve yollara düşen bir diğer değerli gezgin.

6 Ay boyunca Asya’da günlük 30 TL bütçe ile gezmiş, muazzam bir iradeye sahip oldukça güçlü bir kişilik kendisi.

Tabii bu kişilik bir de tüm tecrübelerini anlattığı bir blog yazınca, orataya en iyi gezi blogları arasına girecek, tadından yenmez bir blog çıkıyor.

Tuğçe Makarnacı

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 25K+ Alexa TR Sıralaması: 27000 Takipçi Sayısı: 50k+ Domain Yaşı: 3 Hosting: Turhost Altyapı: WordPress Tema: Logger

#Bosgezeninboskalfasi.com: En büyük tutkusu seyahat etmek ve başka insanlara da seyat etme konusunda ilham vermek olan Mercan Kulavuz,

Seyahat konusundairbirinden değerli ve detaylı rehberler sunuyor. Yazılarına verdiği emek, detaycı anlayışı ve karşılığında insanlardan aldığı yorumlar ne denli kaliteli içerikler ürettiğinin bir göstergesi.

Haliyle, seyahat konusunda özgün üretim yapıp, hem de bunu olabildiğince kaliteli yapan bir blogun en iyi gezi blogları listesinde yer alması kendiliğinde oluyor.

Mertcan Kulavuz

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 40K+ Alexa TR Sıralaması: 27000 Takipçi Sayısı: 10k+ Domain Yaşı: 3 Hosting: Turhost Altyapı: WordPress Tema: Good News

#Yolculukterapisi.com: Zeynep Atılgan Boneval ve Seçil Sağlam’ın birlikte oluşturdukları rehber niteliğinde muhteşem blog.

Konusuna göre öyle detaylı yazılar mevcut ki, nerede ise anlatılmadık tek bir nokta dahi kalmamış dedirtiyor insana. Böylesine emek sarf edilmiş blogları görünce, en iyi gezi blogları listesinde yer vermemek olmuyor.

Yolculukterapisi

Aylık Ziyaretçi Sayısı: 40K+ Alexa TR Sıralaması: 35000 Takipçi Sayısı: 150k+ Domain Yaşı: 6 Hosting: Sadecehosting Altyapı: WordPress Tema: Santiago

Dip Not

#En iyi gezi blogları listesi hazılanırken, seçimler ziyaretçi sayısı, takipçi sayısı, yayın kalitesi, blog bilinirliği, marka değeri, etkileşim oranı, yazım kalitesi gibi faktörler doğrultusunda yapılmıştır.

#Liste zamanla değişebilir veya silinebilir. Oluşturulan en iyi bloglar listesi tamamı ile kendi gözlem ve incelemelerin sonucunda oluşturulmuştur.

#Listede bulunan gezi bloglarının aylık trafik rakamarı tamamı ile genel sayılardır. Gerçek sayıları birebir yansıtmasa da yakın sayılardır.

Umarım Gezi Blogları Listesi: 20+ En İyi Gezi Blogları | Fenomen Bloglar başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

0 次瀏覽0 則留言

©2021, WebMaster