2025’ten Sonra En Fazla İş İmkânı Sağlayacak Meslekler

Önümüzdeki 5 sene içerisinde hangi meslek gruplarında daha fazla talep oluşacak? Bugün sizlere Slice.ca tarafından yapılan araştırma sonucuna göre 2025 yılında en fazla talep görmesi beklenen meslek gruplarını sunacağız.


Kariyer planlaması yaparken genelde günümüz şartlarını değil gelecekte hangi mesleklerin daha çok ön plana çıkacağını da düşünürüz. Örneğin yapay zekâ üzerine yapılan kariyerler, son yıllarda giderek daha önemli bir hal alıyor. Her dönem kariyer planlamasında geleceğe bakılır, ancak önümüzdeki seneler bu konuda çok daha önemli gözüküyor. Dördüncü Sanayi Devrimi’nden bahseden Dünya Ekonomik Forumu, önümüzdeki 5 yılın hangi iş sektörlerindeki talebin düşeceğini, hangilerinin ise yükseleceğini araştırdı. Yapılan araştırmaya göre önümüzdeki 5 yıl içinde otomasyon sektöründe milyonlarca iş ihtiyacı ortadan kalkacak. Bugün sizlere “Slice.ca” tarafından yapılan araştırma sonucuna göre 2025’ten sonra en fazla talep görmesi beklenen işlerden bazılarını sunacağız. Eğer hazırsanız, sizleri listemize alıyoruz.

2025’te en fazla talep görmesi beklenen meslek grupları

Uygulama Geliştiricisi

Günümüzde her şey dijitalleşmeye devam ettikçe bu noktada pek çok yardımcı uygulamalar görmeye başladık. Hız kazanan teknolojinin etkisiyle gelecek yeni ürünler de düşünüldüğünde uygulama geliştiriciler uzunca bir süre sağlam paralar kazanmaya devam edecektir.

Pazarlama Analisti

Piyasaya aynı ürünün pek çok farklı versiyonu çıktıkça bu ürünlerin pazarlama stratejileri de önemli bir hal alıyor. Bu noktada da devreye pazarlama analistleri giriyor. Bu iş sektörünün önümüzdeki yıllarda ise çok daha önemli bir konuma yükseleceğini düşünebiliriz.

Bilgisayar ve Bilişim Sistem Yöneticileri

Yeni teknolojiler hayatımıza girdikçe yeni iş alanlarında istenilen kriterler de yükseldi. 2025 yılına kadar ise bilgisayar kullanmayı bilmeyen bir kişinin iş bulmasının son derece zor olacağı düşünülüyor. Özellikle tüm iş sektörlerinin bir şekilde bilgisayarla bağlantılı olacağı düşünülüyor.

Perakende Satış Ortağı

Önümüzdeki senelerde robotlar tarafından pek çok işin yapılabileceği düşünülüyor. İnsanlar ise daha çok farklı meslek gruplarına kayacak. Bu meslek gruplarının başında ise perakende satış ortaklığı yer alıyor. Robotların yakın bir zamanda ele geçiremeyeceği bu meslek, kişisel başarıya göre büyük kazançlar sağlayabilir.

Sağlık Yardımı

Sağlık bakım yardımcıları, önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir sektör halini alacak. Bu da önümüzdeki senelerin en güvenilir işlerinden birinin oluşmasını sağlayacak.

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

Müşteri hizmetleri temsilcileri, hiçbir zaman dünyanın en çok kazandıran mesleği olmadı. Üstelik uzun mesai saatleriyle de sürekli eleştirildi. İşin kalitesi önümüzdeki senelerde artar mı bilinmez, ancak 2025’ten sonra da hayati sektörlerden biri olmaya devam edecektir.

4 次瀏覽0 則留言

相關文章

查看全部

©2021, WebMaster